Høyviks kommentar
Høyvik kommenterer: Fra Carlsen til Sandberg
Undertegnede og redaktøren i «Norsk Fiskerinæring» har en felles interesse, nemlig norske fiskeriministre. I hvilken periode virket de, hva gjorde de og hva gjorde de ikke som de burde ha gjort. Dette er en historie for spesielt interesserte, men likevel lærerik, fordi statsrådene gjorde sine gjerninger med utgangspunkt i det som var situasjonen der og da. Når vi i dag evaluerer og kritiserer det som ble gjort — eller ikke gjort, er det i etterpåklokskapens lys. «Norsk Fiskerinæring» har til og med utgitt en bok om statsrådene som heter «Uriaspost ved kongens bord: Norske fiskeriministre 1946-2004».

Vil du lese mer av saken på en enkel måte? "Prøv gratis i 14 dager" uten binding eller forpliktelser, eller logg inn på din bruker.
Logg inn
Prøv gratis i 14 dager
Vi tilbyr 14 dagers prøvetid uten binding eller andre forpliktelser. Alt du registrerer er navn, (firma), epost og egen kode. Etter 14 dager må du selv aktivere abonnement om du ønsker det. Er du allerede abonnent, men har ikke digital bruker? Lag brukerkonto her. Vi knytter det til ditt abonnement. Du kan lese mer om abonnement eller ta kontakt med oss
Få innsikt og oversikt
Et årsabonnement koster 2300,- og gir deg tilgang til alle saker på NorskFisk.no, magasinet Norsk Fiskerinæring samt årboken Norsk Sjømatnæring. Les mer ved å trykke “Bli abonnent”.