18. juni 2021 ble det inngått kontrakt mellom Havsnurp AS og Karstensens Skibsværft A/S om å bygge en ny tråler. Båten — tett på 70 meter lange «Havsnurp» — er nå ferdig og overlevert rederiet.
Havsnurp AS er eid av familiene Stølen og Hole fra Midsund i Møre og Romsdal. Rederiet ble etablert i 1985 av svogrene Karsten Stølen og Kjell Inge Hole. Nye «Havsnurp» er rederiets tredje nybygg, og skal avløse den forrige «Havsnurp», levert fra Karstensens Skibsværft i 2012.
Rederiet ledes i dag av andre generasjon Stølen og Holen, nærmere bestemt av brødrene Jan Andre og Tor Inge Stølen, og brødrene Ken-Arve og Oddbjørn Hole. Rederiet driver et kombinert trålfiske — dels pelagisk etter sild og makrell, dels etter industrifisk og hvitfisk. Det nye prosjektet er en naturlig forlengelse av et meget suksessfullt og konstruktivt samarbeid mellom rederi og verft i mange år.