

Kanskje har du aldri hørt navnet. ERA Group nærmest garanterer at de kan hjelpe norske sjømatbedrifter med å kutte sine kostnader. Om du tviler, er det gratis å forsøke. Fredrik Hansen er bare én telefonsamtale unna. Da slår du 926 02 754.
— Ingen bedrifter er like og kostnadsstrukturene kan variere mye. Følgelig vil også mulighetene for innsparing variere. I snitt bidrar vi til å kutte ca. 20 prosent av kostnadene til de bedriftene som blir kunder. De er som regel allerede blant de beste og mest lønnsomme innen sin bransje, sier Frank Rognli (57), partner i ERA Group. — Sannsynligvis kan vi kutte minst like mye i kostandene til de som ikke tar kontakt.

— Og vi opererer etter prinsippet «no cure, no pay», tilføyer Fredrik Hansen (41), ERAs ansikt utad mot norsk sjømatnæring. — Det første vi kan bidra med er en såkalt «mulighetsanalyse», der vi summerer opp de viktigste punktene. Våre eksperter analyserer bedriftenes regnskaper og kostnadsstruktur og gir tilbakemelding om hvor vi tror det kan være mest å hente. Om kunden ønsker å gå videre, bruker vi noen uker på å sette oss grundig inn i deres behov. Så lager vi en konkret statusanalyse og en plan for kostnadskuttene. Alt til nå er kostnadsfritt. Kunden begynner først å betale når forbedringene kommer på bunnlinjen. Vi deler de dokumenterte besparelsene fifty-fifty.