Brødr. Berggren AS i Sandefjord har solgt fisk og sjømat uten stopp i 115 år. Det startet med to brødre, men fra 1932 til 2024 var det ingen. I dag er det tre — to som jobber aktivt i selskapet, én som leder styret.
I dag er altså Brødr. Berggren mer tro mot navnet enn noen gang. Selskapet går som en klokke! Rundt 40 fast ansatte står for en årlig omsetning på ca. 120 millioner. Det er alltid blå tall på nederste linje. Brødr. Berggren er kort sagt en mønsterbedrift med fornøyde kunder fra Oslo til Mandal og langt inn i Telemark.
André Berggren er femte generasjon fiskehandler i Brødr. Berggren AS i Sandefjord. Han har jobber helger og ferier i familiebedriften siden han var guttunge, og på fulltid siden 2007. Han har samboer og ett barn, og er — kort sagt — oppvokst på kaia i Sandefjord.
