Nyheter fra Nofima
Taredyrking — en fantastisk mulighet

Artikkelen er skrevet av seniorforsker Philip James og postdoktor Xinxin Wang. (Foto: Nofima) |
![]() |
Potensialet for å dyrke tare i områder med kjølig sjøvann og lange dager om sommeren, som i Nord-Norge, er stort. Ettersom dyrking av tare er en relativt ny næring i Norge og deler av Europa, er det fortsatt mange hindringer som må overvinnes før produksjonen kan oppskaleres og bli kommersielt levedyktig. Det er i dag bare et fåtall aktive produksjonssteder i Norge, og de er hovedsakelig konsentrert rundt kystområdene i Sør- og Midt-Norge. Det er imidlertid også stort potensial for taredyrking i Nord-Norge. Derfor har Nofima-forskere nå fokus på bærekraftig verdiskaping fra tareproduksjon i nord.
Verdens største havbruksressurs
Selv om makroalger, altså tang og tare, er relativt nytt i havbruksøyemed i Europa, utgjør det grunnlaget for den største havbrukssektoren i verden målt i volum. Det finnes tre typer makroalger: brunalger, rødalger og grønnalger. Selv om det finnes et stort spekter av arter innenfor disse gruppene — rundt 10.500 har blitt beskrevet, konsentreres den kommersielle produksjonen om ni slekter, herunder kjente arter som japansk tare, nori og wakame.

Vil du lese mer av saken på en enkel måte? Få tilgang i 24 timer uten binding eller forpliktelser.
Logg inn
Prøv gratis i 14 dager
Vi gir deg 24 timers gratis prøvetid på NorskFisk.no. Lag en bruker uten binding eller andre forpliktelser. Fyll inn navn, (firma), epost og egen kode, og du er i gang. Er du allerede abonnent, men har ikke digital bruker? Gi oss beskjed, og vi hjelper deg. Du kan lese mer om abonnement eller ta kontakt med oss her
Få innsikt og oversikt
Et årsabonnement koster 2415,- og gir deg tilgang til alle saker på NorskFisk.no, magasinet Norsk Fiskerinæring samt årboken Norsk Sjømatnæring. Les mer ved å trykke “Bli abonnent”.